Dwór Zaścianek

Agroturystyka nad rzeką Bug. Klimatyczne miejsce na Podlasiu.Borsuki, Sarnaki, Hołowczyce, Podlasie, Dolina Bugu

Agroturystyka na Podlasiu

Na skraju wsi Borsuki, nieopodal granicy polsko-białoruskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, stoi Dwór Zaścianek. Do Waszej dyspozycji właściciele oddają dwa drewniane domy w stylu staropolskiego dworu – Dwór i Zaścianek. Łącznie agroturystyka nad Bugiem może pomieścić 65 osób w 24 pokojach.

Kuchnia na Podlasiu

W takim miejscu nie może zabraknąć dobrego jedzenia. We Dworze Zaścianek serwowane są produkty od lokalnych dostawców oraz te wytworzone na miejscu. Lista przysmaków robi wrażenie: domowy chleb i wędliny, przetwory, nalewki, ciasta, warzywa i owoce z ogrodu właścicieli, a nawet własne jajka. A do tego wyselekcjonowane wina od Mielżyńskiego lub nalewka truskawkowa przygotowana przez właścicieli. Dwór od 2010 roku jest członkiem organizacji Slow Food i daje tego najlepsze świadectwo. Dobre jedzenie i wolniejszy tryb życia to coś, co na pewno tam znajdziecie.

Atrakcje na Podlasiu

W samej agroturystyce nie sposób jest się nudzić. Do Waszej dyspozycji jest letni basen zewnętrzny, rowery, boisko do siatkówki, bule, kino domowe. Zimą zaś możecie wybrać się na biegówki, łyżwy lub kulig. W agroturystyce organizowane są tzw. weekendy tematyczne – koncerty, zbiory szparagów i wiśni, wspólne gotowanie, degustacja win, wyścig rowerowy szlakiem nadbużańskich dworów. Jeśli zapragniecie wybrać się trochę dalej, w okolicy czeka na Was moc atrakcji. Do Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim warto podjechać, kiedy konie zaganiane są do stajni, aby przyjrzeć się pięknym okazom wierzchowców. W połowie sierpnia odbywa się tam znana na całym świecie aukcja koni arabskich. Dużym przeżyciem dla dzieci będzie przeprawa promem przez rzekę do malowniczo położonego miasteczka Mielnik z panoramą doliny Bugu. Zaś dla spragnionych przeżyć duchowych Święta Góra Garbarka, czyli legendarne miejsce kultu religii prawosławnej w Polsce. A na zakończenie dnia spędźcie wieczór w ruskiej bani przy akompaniamencie pieśni Bułata Okudżawy – relaks gwarantowany.

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Borsuki 1b
Holowczyce 08-221 mazowieckie PL
Wskazówki dojazdu

Zadaj pytanie: