Siedlisko Klangor

Agroturystyka nad jeziorem i rzekąKłajdepka, Wiżajny, Suwalszczyzna

Agroturystyka na Suwalszczyźnie

Siedlisko na Suwalszczyźnie jest położone w wiosce o wdzięcznej nazwie Kłajdepka, na samej granicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Puszczy Romnickiej. Jest to teren, gdzie znajdziecie puste tereny, będące domem dla dzikiej zwierzyny tj. jenoty, sarny, łosie czy jelenie. Do Waszej dyspozycji właściciele przygotowali pokoje 2 i 3 – osobowe oraz apartament 4-osobowy. W sumie Siedlisko Klangor może pomieścić maksymalnie 15 osób.

Kuchnia

W siedlisku na Suwalszczyźnie możecie spróbować domowej polskiej kuchni i wrócić do smaków dzieciństwa. O poranku wita nas zapach świeżo pieczonego chleba i bułeczek tzw. klangorek. Na stole pojawia się domowa granola, sery z gospodarstwa ekologicznego Bachanowo oraz z Wiżajn od Stowarzyszenia „Macierzanka”, pyszne wędliny, które właściciele kupują u lokalnych producentów, własnoręcznie przyrządzone konfitury, warzywa i owoce prosto z ogródka.

Atrakcje na Suwalszczyźnie

W okolicach Siedliska Klangor, zwolennicy mocnych wrażeń mogą szukać atrakcji w okolicznych jeziorach, m.in. w najgłębszym jeziorze w Polsce – Hańcza. Najlepsze warunki do nurkowania można znaleźć od strony miejscowości Błaskowizna i Bachanowo. Świetnych wrażeń mogą dostarczyć również spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Szeszuchą oraz Marychą. Idealne warunki do kajakarstwa znajdziecie również po stronie litewskiej. Do granicy z Litwą i obwodem kaliningradzkim jest stąd zaledwie 10 km.

 

Zobacz materiały o tym miejscu!

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłajpedka 7
Wiżajny 16-407 podlaskie PL
Wskazówki dojazdu

Zadaj pytanie: