Lecą Żurawie

Agroturystyka w samym sercu Szwajcarii PołczyńskiejPołczyn Zdrój, Pojezierze Drawskie, zachodniopomorskie

Agroturystyka na Pomorzu Zachodnim

Siedlisko Lecą Żurawie przytulone do lasu, położone wśród morenowych wzgórz, rozlicznych wąwozów, jarów, jezior i łąk. To samo serce Szwajcarii Połczyńskiej na Pojezierzu Drawskim, w sąsiedztwie Doliny Pięciu Jezior. W czasach, gdy cywilizacja dotarła prawie wszędzie, tutaj nadal można wybrać się na wędrówkę i nie spotkać żywej duszy. Właściciele odrestaurowali XIX-wieczny dom, łącząc stare z nowym, wygodę z szacunkiem dla tradycji. Do Waszej dyspozycji oddają 20 miejsc noclegowych w 5 pokojach – i tak możecie zamieszkać w „Damie z pieskiem”, „Małym marzycielu”, „Koniku garbusku”, „Świat się śmieje” czy „Tak tu cicho o zmierzchu”.

Kuchnia na Pomorzu Zachodnim

W siedlisku Lecą Żurawie możecie zjeść dwa posiłki – śniadanie oraz obiadokolację. Główny prym w kuchni wiedzie mama Bożena, która przygotowuje klasyczne dania kuchni polskiej i dba o to abyście jedli jak w domu. W menu znajdziecie zupę pomidorową z makaronem, gołąbki, pieczone żeberka, jagodzianki, ciasto drożdżowe. Właściciele zaspokoją również wymagania na dania wegetariańskie, wegańskie, bez glutenu oraz bez laktozy.

Atrakcje na Pomorzu Zachodnim

Na terenie Pojezierza Drawskiego znajdziecie uzdrowisko Połczyn Zdrój, gdzie możecie skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. Nieco dalej, Czaplinek, gdzie możecie rozpocząć trasę spływu kajakowego po szlaku wodnym im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły, prowadzi ona przez jeziora przepływowe: Drawsko, Rzepowo i Krosino. Polecamy również Szczecinek z wyjątkową trasą nad jeziorem, koncertami i najdłuższym w Europie wyciągiem do nart wodnych.

 

Przeczytaj artykuł na temat tego miejsca

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czarnkowie 49
Połczyn Zdrój 78-320 Województwo zachodniopomorskie PL
Wskazówki dojazdu

Zadaj pytanie: