Stara Szkoła

Agroturystyka w XIX-wiecznej poniemieckiej szkole. Produkcja serówWzgórza dylewskie, Wysoka Wieś, Warmia i Mazury

Agroturystyka na Mazurach

Ewa i Jacek Tracz odkryli budynek XIX-wiecznej poniemieckiej szkoły ponad 14 lat temu. Oboje kochali góry, ale pofałdowany teren Wzgórz Dylewskich tak ich zachwycił, że postanowili osiedlić się w ich sercu, w Wysokiej Wsi, około 18 kilometrów od słynnego Grunwaldu. Właściciele Starej Szkoły we Wzgórzach Dylewskich oddają do Waszej dyspozycji 5 dwuosobowych pokoi z możliwością dostawki dla dzieci: żeglarski, ptasi, szkolny, zielnik oraz rycerski.

Kuchnia na Mazurach

Stara Szkoła słynie z kuchni francuskiej. Właściciele zachęcają do spróbowania prostej kuchni francuskiej, wiejskiej, opartej na sprawdzonych recepturach. Co ciekawe, francuskie przepisy łączą z polskimi lokalnymi produktami i w ten sposób tworzą niebywałe połączenie – regionalnej, polskiej kuchni z francuskim sznytem. Na miejscu wytwarzają na własne potrzeby sery, masło oraz jogurty z mleka krowiego.

Atrakcje na Mazurach

Agroturystyka Stara Szkoła to miejsce, w którym możecie nie tylko dobrze zjeść i obejrzeć dobry film (kolekcja jest imponująca), ale również aktywnie spędzać czas. W okolicy możecie wybrać się na spływ kajakowy (polecamy Kanał Elbląski), w upalne dni ochłodzić się w jeziorze, spróbować swoich sił na trasach rowerowych (okoliczne trasy są pełne pagórków więc są dosyć wymagające). Polecamy również wyprawę pieszą bądź rowerową na górę Dylewską skąd rozpościera się przepiękny widok. Zimą zdecydowanie rekomendujemy biegówki, właściciele przygotowali dla Was około 30 kompletów nart. Warto również skorzystać z porad Jacka, który jest instruktorem narciarskim PZN. Później, jeśli będziecie chcieli rozmasować zmęczone mięśnie tuż obok zapraszamy do Spa Dr Ireny Eris. Jeśli chcecie zgłębić nieco historii i etnografii, polecamy Grunwald, gdzie organizowane są rekonstrukcje bitew oraz skansen etnograficzny w Olsztynku.

 

Zobacz materiały o tym miejscu!

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysoka Wieś 27
Wysoka Wieś 14-100 warmińsko-mazurskie PL
Wskazówki dojazdu

Zadaj pytanie: