Swystowy Sad

Gospodarstwo agroturystyczne w samym sercu ŁemkowszczyznyBeskid Niski, Ropki, Małopolska

Agroturystyka w górach

W samym sercu Łemkowszczyzny, w cichej dolinie wsi Ropki, w miejscu, do którego nie prowadzi asfaltowa droga i gdzie nie ma zasięgu, znajduje się Swystowy Sad– gospodarstwo agroturystyczne założone 15 lat temu przez Grażynę i Michała Furmanów. Goście przyjmowani są w dwóch drewnianych domach z 7 pokojami wyposażonymi w wiekowe meble i sprzęty. To idealne miejsce dla osób szukających ciszy, pięknych plenerów i dzikiej natury.

Bezmięsna kuchnia

Rządzi tu smaczna, domowa, bezmięsna kuchnia, oparta na naturalnych produktach. Podczas śniadania prym wiodą sery – kozie produkowane przez gospodarzy, krowie lub owcze z okolicznych gospodarstw i bacówek. Codziennie czeka na Was wegetariańska niespodzianka w postaci aromatycznej pasty ze słonecznika z kurkumą i cebulą według przepisu właścicielki czy też pasztet orzechowo-pieczarkowy. Całości dopełniają własne dżemy, miód z pobliskiej pasieki i owsianka.

Atrakcje Beski Niski

Swystowy Sad to miejsce, z którego warto wybrać się na górskie wycieczki po szlakach Beskidu Niskiego, jeździć konno (w pobliżu znajduje się stadnina koni), na rowerach górskich, na nartach biegowych, a także uczyć się gotować i poznać kulturę łemkowską.

 

Przeczytaj artykuł na temat tego miejsca

Oceń i napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ropki 10
Ropki 38-313 małopolskie PL
Wskazówki dojazdu

Zadaj pytanie: